Pionowo zintegrowany biznes

Grupa spółek Interfoam jest jednym z pierwszych i największych producentów pianki poliuretanowej na terenie Ukrainy, który rozpoczął działalność w 1997 roku. Grupa zajmuje się kompleksową produkcją pianki poliuretanowej,  także sprzedażą  gotowych produktów poliuretanowych.

Produkcja elastycznej pianki poliuretanowej metodą ciągłą

Nowoczesne maszyny Maxfoam, produkowane przez Cannon Viking, umożliwiają optymalną wydajność produkcji najwyższej jakości pianki poliuretanowej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta.

Formowana pianka poliuretanowa

Zdolność do wytwarzania pianki w małych partiach pozwala nam pracować intensywnie na rzecz badań i rozwoju nowych produktów, jak również spełniać nietypowe wymagania klientów przy minimalnych odpadach.

Produkcja pianek technicznych

Szerokie możliwości technologiczne i produkcyjne pozwalają nam na produkcję technicznej pianki poliuretanowej dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, kolejowego i budowlanego.

Dobra konsumpcyjne

Jesteśmy aktywni w zakresie rozszerzania rynków sprzedaży wyrobów gotowych z poliuretanu do konsumpcji publicznej.

Materace i poduszki

Materace i poduszki wyprodukowane przez Grupę spółek Interfoam pod własną marką «Noble™» są produktem premium tworzonym zgodnie z najnowszymi trendami w branży.

Dystrybucja

Dzięki doskonale rozwiniętemu systemowi logistycznemu zapewniamy szybką i sprawną dostawę pianki oraz produktów poliureatnowych do centrum cięcia Spółki (w Dniepropietrowsku, w Białej Cerkwie, w Charkowie i w Kiszyniowie), oddziałów oraz dealerów.

Sprzedaż detaliczna

Prowadzimy sprzedaż naszych produktów poprzez własną sieć handlową składającą się z 10 oddziałów w 12 regionach Ukrainy, jak również w supermarketach i innych sklepach.

  • Pionowo zintegrowany biznes
  • Produkcja elastycznej pianki poliuretanowej metodą ciągłą
  • Formowana pianka poliuretanowa
  • Produkcja pianek technicznych
  • Dobra konsumpcyjne
  • Materace i poduszki
  • Dystrybucja
  • Sprzedaż detaliczna

O spółce

Grupa spółek Interfoam to jedna z najstarszych i największych producentów piany poliuretanowej na Ukrainie, której skuteczność pochodzi z roku 1997. Jest w fazie dynamicznego rozwoju, Grupa koncentruje się na aktywnym i trwałym wzroscie biznesu, wzmocnieniu pozycji lidera na ukraińskim rynku elastycznej pianki poliuretanowej oraz zrealizowaniu jej potencjału eksportowego. Głównym przedmiotem działalności jest produkcja, przetwórstwo i sprzedaż wysokiej jakości elastycznej pianki poliuretanowej, tak więc Grupa realizuje cały proces od produkcji pianki poliuretanowej po sprzedaż użytkownikom końcowym opartych na niej wyrobów gotowych. Od początku Grupa kierowała się filozofią jakości, tworząc tym samym silną markę, która w ciągu ostatnich 20 lat osiągnęła prawie 100% świadomości wśród konsumentów.

czytaj więcej

Co to jest pianka poliuretanowa

„Z czterech „gigantów” współczesnej branży dużej pojemności tworzyw sztucznych - polietylenu, polichlorku winylu, polistyrenu i pianki poliuretanowej - poliuretan jest ostatnim, zdecydowanie najbardziej wszechstronnym materiałem” ....

Elastyczna pianka poliuretanowa (w skrócie PUR), pianka składająca się z 90% powietrza, to jeden z najbardziej wszechstronnych istniejących polimerów. Dzięki konstrukcji o drobnych oczkach pianka ma dobre wskaźniki elastyczności i oddychalności. Do produkcji pianki elastycznej używane są przede wszystkim poliol, izocyjanian (głównie TDI lub MDI), katalizatory, stabilizatory piany oraz woda.  Właściwości pianki PUR pozwalają na jej szerokie zastosowanie w wielu branżach, co znajduje odzwierciedlenie w stale rosnącej sprzedaży PUR na rynku światowym. Dzięki zmianie składu chemicznego można produkować nieskończoną liczbę rodzajów materiału. Od czasu pojawienia się na rynku polimerów w komercyjnych ilościach w roku 1954, elastyczna pianka zajmuje szóste miejsce wśród najlepiej sprzedających się tworzyw sztucznych.

czytaj więcej

Centrum prasowe

2020-02-20

więcej >

2019-12-19

więcej >

2019-08-24

więcej >